Saņem jaunumus e-apstā!

Nosūtīt ziņu...

Download Video: MP4, WebM, Ogg
HTML5 Video Player by VideoJS

Brīvība no visa liekā

Valmierā, VOC Sporta rehabilitācijas centrā, ar lekciju Brīvība no visa liekā nesen viesojās personības izaugsmes treneris un bioenerģētiskas speciālists ANDŽEJS REITERS. Pēc viņa uzskatiem, Lauvas tiesu: 80 % laika mēs veltām liekām darbībām, tērējot  enerģiju, ko varētu izmantot savas personības izaugsmei.


Parasti cilvēki ar lieko saprot sava ķermeņa lieko svaru un no tā cenšas atbrīvoties ar dažādu diētu palīdzību. Andžejs Reiters uzsver, ka diētas nav efektīvas, jo tās saistītas ar vardarbību pret sevi un cenšas risināt cēloņus seku līmenī. Mūsu ķermenis ir cieši saistīts ar cilvēka garu, tādēļ problēmu risinājums meklējams garīgajā, bioenerģētiskajā un psihosomatiskajā līmenī:

— Kad cilvēks atbrīvojas no nepareiziem uzstādījumiem, viedokļiem un liekiem pienākumiem, nometot smagumu no saviem pleciem, caur atbrīvotajiem bioenerģētiskajiem kanāliem viņš vienlaikus atbrīvojas arī no liekā svara noteiktās ķermeņa vietās. Katrs mūsu ķermeņa sektors atbild  par pavisam konkrētiem fizialoģiskiem un vienlaikus psihiskiem procesiem.

 

 

Kad sevi pieņemam un jūtamies pieņemti un mīlēti, ķermenis automātiski  atmest visu lieko,  un neko neuzkrāj. Šo tēzi katrs var pārbaudīt, dodoties ceļojumā. Lai gan viesnīcās, kur ir viss iekļauts, var labi paēst, tomēr ķermeņa svars nenāk klāt. Ceļojumā rodas jauni iespaidi, maņas ir asākas, aizmirstas ikdienas problēmas, pagaidu miteklī nerodas pieķeršanās lietām, līdz ar to cilvēks jūtas labi un viņam enerģētiskajos kanālos nerodas sastrēgumi. Ja mēs mājās pēc smagas dienas pieēdīsimies līdzīgi, kā to darījām vakariņās viesnīcā, efekts būs pavisam cits.

Nevajag sevi šaustīt, ja gribas labi paēst un garšo kas trekns vai salds. Tas mūsu klimatiskajos apstākļos dzīvojošajiem ir atbilstoši, un svešzemju diētas mums  ir piemērojamas visai reti. Tomēr pastāv universāli ēšanas principi, kas jāzina ikvienam. Es  negribētu viņus dēvēt par diētām, pariezāk būtu teikt  velības ēšanas ABC. Ēšanas režīms, kas satur vardarbības elementus, nenes rezultātu. Dažādu diētu ievērošanai ir tikai īslaicīgs efekts, jo cilvēks ir neapmierināts ar sevi, līdz ar to sevi nemīl. Mīlestības trūkums liek to kompensēt ar ēdiena daudzumu nevis kvalitāti, tādēļ agri vai vēlu diētas ievērošana izgāžas. Militāru režīmu ievērot ir grūti, vienlaikus tā ir sevis mocīšana.  Sevi ir jāpieņem un tādu, kāds esi, atbrīvojoties no jebkādas vainas apziņas. Viens no liekā svara iemesliem ir sevis šaustīšana par aizliegumu pārkāpšanu, tādēļ arī rodas pretējs efekts.

Esmu strādājis ar vairākām efektīvām diētām, kas atbilst nevardarbības principam.

Nekalpo savam vēderam

Sadalītās pārtikas diēta aptver galvenos veselīgas ēšanas principus, kurus vajadzētu ievērot katram. Ēdot pareizi, mēs vienmēr būsim enerģiski, nebūs noguruma. Nelaikā apēstas vai smagas pārtikas pārstrāde paņem daudz enerģijas. Vairāk par 50 % organisma spēku tiek veltīts pārtikas pārstrādei. Lai mēs visu laiku nekalpotu savam vēderam un mums atliktu enerģijas attīstīt savu radošo potenciālu, ir svarīgi ievērot pareizus ēšanas principus.

Pirmajā dienas daļā organismam ir vajadzīgs trekns un sātīgs ēdiens, lai gūtu uzrāvienu, bet otrajā dienas daļā tas mums traucē un ir jāmet ārā. Visvairāk cilvēku, jo sevišķi sievietes, šausta sevi par saldumu ēšanu. Arī tie mums ir nepieciešami. Šokolāde ir brīnišķīga mūsu organismam pat psiholoģiskā līmenī. Tomēr ir liela atšķirība, vai mēs apēdam saldumus līdz pusdienlaikam vai vēlāk, jo pārtikas produktiem ir dažāds pārstrādāšanas ilgums, tādēļ produkti ēdienreizēs ir jādala, nedrīkst veidot kokteili vēderā. Visilgāk sagremojas saldumi, trekna gaļa, kam seko ogļhidrātus saturoši produkti, tālāk liesa gaļa, zivis, piena produkti, bet visātrāk pārstrādājas augļi un dārzeņi. Tieši šādā secībā ir jāuzņem produkti dienas gaitā. No rīta ir jāēd trekns ēdiens un graudaugi, kas dod lielu enerģijas daudzumu un līdz vakaram paspēj pārstrādāties organismā, bet vakarā, kad uznāk lielais kārdinātājs, var mieloties tikai ar svaigiem augļiem un dārzeņiem. Jāatceras, ka termiski apstrādāti augļi un dārzeņi organismā pārstrādājas krietni ilgāk un satur mazāk vitamīnu un citu vērtīgo vielu.

Ja neievērojam produktu ēšanas secību, dienas gaitā, tad nepārstrādātā pārtika ilgi uzkavēsies gremošanas sistēmā, veidojot lieko svaru un kaitējot organismam. Pa nakti atstātā pārtika liek organismam pastiprināti darboties, lai to sadalītu, tādēļ no rīta mēs jūtamies noguruši.

Pusdienās var ēst liesu vārītu gaļu un zivis. Princips ir vienkāršs — jo lielāks dzīvnieks, jo lielāku enerģiju vajag organismam gaļas sagremošanai. Pēcpusdienā jāēd piena produkti. Tie ir svarīgs kalcija avots organismā, kā arī rada miera sajūtu. Vakarā dārzeņi būtu jālieto ar augu eļļu, nevis ar piena produktiem, jo kopā tie veido sarezģītu grūti sagremojamu sastāvu.

Ārsti un dietologi saka — vajag dzert daudz ūdens, bet ne vienmēr viņi pasaka, kad to darīt. Nevajadzētu dzert ēšanas laikā un vismaz stundu pēc ēšanas, jo tas izjauc gremošanas procesu, un aizskalu  zarnām nesagremotu pārtiku. Padzerties var pirms ēšanas.

Pēdējai ēdienreizei vajadzētu būt pusotru stundu pirms gulētiešanas, jo pat dārzeņu un augļu sagremošanai nepietiek ar 20 minūtēm. Ja tomēr ir gadījies pieēsties un nāk jau miegs, tad vajadzētu vismaz noskriet pa kāpnēm lejā un apskriet ap māju, lai aktivizētu pārtikas sagremošanu, jo ķermeņa ritmika un vibrācija ietekmē gremošanas sistēmu.

Pozitīvās vibrācijas un nepieķeršanās

Mūsdienu dzīves komforts ķermenim ir stipri nodarijis pāri, atņemot apstākļus, kuros pašas ķermeņa kustības veicina pareizu  vielmaiņu. Kad mēs staigājam vai skrienam, mugurkauls un iekšējie orgāni saņem nelielu vibrāciju. Krietni ātrāk sāk strādāt nieres un aknas, kam uzlabojas skābekļa apgāde. Kad mēs skrienam krosu, ne tik daudz sadedzinām taukus, bet panākam, ka vielmaiņas procesi organismā aktivizējas.

Fiziskām aktivitātēm ir krietni vairāk funkciju, kā svara nomešana vai sirds un asinsrites sistēmas trenēšana. Sportojot mēs ieejam ķermeniskās meditācijas stāvoklī, kas ir efektīvs antistresa līdzeklis. Skrienot krosu, cilvēks atslēdzas no ikdienas rūpēm. Šeit loģikai nav vietas, un mūsu organisms sāk darboties instinktu un intuitīvajā līmenī. Kad nestrādā loģika, mēs atpūšamies un nekas nekur neuzkrājās.

Loģikas funkcija ir cieši saistīta ar liekā svara izcelsmi. Ja cilvēkam kāda lieta patīk, viņš to grib paturēt. Bērniem šāda loģika nepiemīt. Līdzko viņš ir dabūjis kāroto mantu, interese zūd. Bērni, atšķirībā no pieaugušajiem, neveido pieķeršanos un uzkrājumus nebaltām dienām. Vecāki ir izņēmums, jo tā nav pieķeršanās, bet vecāku un bērnu enerģētiskā saite. Lielā svara uzkrāšanās ir iekodēta senatnē, kad cilvēks gāja medīt un nevarēja zināt, kā viņam veiksies. Ja neizdodas neko nomedīt, tad ir uzkrājumi ķermenī, kas ļauj kādu laiku iztikt neēdušam. Tādēļ mēs šo mehānismu visu laiku netīšām atkārtojam. Ja mēs kādu lietu pārvēršam par vērtību un tai pieķeramies, tas ir viens no liekā svara iemesliem. Lietas, kam pieķeramies, ir kā izpletnis aiz sporta mašīnas, kas mūs bremzē. Cilvēkam nepieķeršanās fāzē ir krietni optimālāka vielmaiņa. Mūsu galvenā vērtība ir radošais kanāls, par ko jārūpējas un kas jāsargā, nevis sastrādātais apjoms. Visas mājas un mašīnas mums daba var atņemt vienā mirklī. Mākslinieka bagātība nav viņa miljonu vērtās gleznas, bet talants tās radīt.

Diēta radošiem cilvēkiem

Neesmu veģetārietis, bet mana ēdienkarte sastāv pamatā no zivīm, gaļu es ēdu reti. Cilvēka organismā pārstrādājas tikai 20 % gaļas, bet zivis un citi jūras produkti — gandrīz 90 %. Zivis neveido nogurumu, jo gandrīz viss apēstais pārvēršas enerģijā, tādēļ tās gribas ēst mazāk, nekā gaļu. Zivis nodrošina mūsu ķermeņa būvmateriālus — veido kaulus, skrimšļus, šķidrumu locītavās, stiprina matus, nagus un zobus, papildina fosfora krājumus un nodrošina ķermeņa lokanību. Zivis ir jāēd radošiem cilvēkiem, jo tās dod enerģiju smadzenēm.

Cilvēks ir cēlies no ūdens vides un sastāv lielā mērā no ūdens, tādēļ jūras produkti mums ir daudz piemērotāki, nekā gaļa. Dzīvnieku pasaule atšķiras no mūsējās, jo tur dominē medīšanas un izdzīvošanas instinkts, bet cilvēka īstā dziemžēl aizmirstā pamat īpašiba  ir radošums. Mūsu tuvākās radniecīgās būtnes uz zemes ir delfīni un vaļi, kuru smadzenes ir attīstītākās no visiem dzīvniekiem. Arī viņi pārtiek tikai no jūras produktiem.

Es nedomāju, ka obligāti ir jāēd kādas ekskluzīvas un dārgas zivis un moluski, ko ved no tālām dienvidu zemēm. Visvērtīgākās ir tepat Latvijā noķeramās jūras un saldūdens zivis — jo svaigākas, jo lielāka vērtība. Saldētās zivīs vērtīgo vielu ir krietni mazāk.

Piena diēta

Gan dzīvnieku valstī, gan cilvēkiem piens simbolizē mātes mīlestību, spēju pieņemt un veidot emocionālo saikni. Sirdi un krūtis savieno enerģētiskie kanāli, kas nodrošina mīlestības izpausmi fiziskā veidā caur mazuļa barošanu ar krūti. Šis faktors ir piena diētas pamatā.

Šajā diētā nepastāv apjoma ierobežojumu, jo pats organisms regulē vajadzīgo daudzumu. Var ēst jebkurus piena produktus neierobežotā daudzumā. Līdz ar uzņemto kalciju, olbaltumu un citām vērtīgām vielām cilvēks iegūst miera sajūtu. Ēdot tikai piena produktus, izzūd stress un satraukums,  mēs saņemam nepieciešamo mīlestības un pieņemšanas devu, gluži, kā raudošs bērns, ko sāk barot māte. Vairākas dienas lietojot tikai piena produktus, sāk darboties nepieķeršanās mehānisms, kas ir raksturīgs bērniem, tādēļ neveidojas lieki uzkrājumi organismā. Rezultātus var just jau otrajā vai trešajā dienā. Ēst gribēsies mazāk, lai gan nav aizliegts ēst, cik lien iekšā. Manā praksē šī diēta ir uzrādījusi vislielāko svara kritumu un tā saglabāšanos pēc diētas periodā. Diētas ilgums ir līdz divām, trim nedēļām.

Raksts tapis sadarbībā ar eLiesma Redakcija

Andzejs Reiters

Kādreiz bij jāmācās piedošana tagad pieņemšana. Šī dīvainā īpašība būs nepieciešama ar katru dienu vairāk;)

by Andzejs Reiters

Andzejs Reiters

@Selegovskis Kad cīnos es it kā atgiežos pats pie sevis. Kad kādam no skolniekiem sāk izdoties tie ir svētki man pašam! Paldies Tev;)

by Andzejs Reiters

Andzejs Reiters

Šodien atsāku pasniegt Taizemes boksu: 17:00 Duntes ielas zālē, gaidu visus gan iesācējus gan pratējus!

by Andzejs Reiters

Kontaktforma

Vārds

Invalid Input
E-pasts *

Invalid Input
Tālrunis *

Invalid Input
Ziņa *

Invalid Input
Drošības kods Drošības kods Invalid Input

Andžejs Reiters
Tālrunis: +371 29725664
ar@andzejsreiters.com

The Miami Dolphins unveiled their new starting quarterback for the 2017 season Thursday. Jay Cutler's appearance was brief, but the 12-year veteran was able to show what he can do. In two series of work during Miami’s 31-7 loss to the Baltimore Ravens, Cutler had a couple of impressive throws. Ryan Tannehill Jerseys He connected with receiver DeVante Parker on a 16-yard timing route for a first down. They teamed up again on a 20-plus-yard gain that was called back due to a holding penalty, with Cutler showing good pocket presence to extend the play.

Overall, Cutler was 3-of-6 passing for 24 yards. Both of his drives resulted in punts. Cameron Wake Jerseys “He was good,” Dolphins coach Adam Gase said at halftime. “We kind of got the tempo going and got comfortable. Jarvis Landry Jerseys He had a couple really nice moves in the pocket, pushing up and making a couple guys miss. We had penalties on the play, so it was negated. But he felt good. He took a hit there on the screen. He's having fun."

QB depth chart: It was a short night for Miami’s top two quarterbacks. Jay Ajayi Jerseys Cutler and Matt Moore both played two series; Moore was 3-of-5 passing for 11 yards. The real competition is for Miami’s No. 3 quarterback job between David Fales and Brandon Doughty. Neither quarterback did much to stand out. When it was starters vs. starters, the Dolphins looked ... average. Miami’s first-team defense played well against the Ravens, who didn’t have starting quarterback Joe Flacco due to injury. Mario Williams Jerseys The Dolphins held Baltimore’s Ryan Mallett-led offense scoreless in the first quarter, which included a fourth-down stop and interception by cornerback Xavien Howard. However, the Dolphins’ first-team offense failed to capitalize and put points on the board. Cutler had a few highlight throws, but too many penalties kept Miami from moving the ball.